McDonald's|Sieciówki

Czy to się opłaca?

Image

Gdy tylko zobaczyłem ten niebiański wypust McDonald’s na ich oficjalnym, polskim fanpage’u nie mogłem wyjść spod wrażenia, które przygniotło mnie wraz z nadzieją na nadejście lepszych czasów w ofercie amerykańskiej firmy. Dwa konkretne burgery, pikle, czerwona cebula, pomidory, gruuba bułka, dwa sosy i standardowy cheddar.

W zestawie powiększonym, aktualnie, otrzymuje się kubek z limitowanej edycji, a do tej bułki i Chicken Hawaii można dodatkowo zamówić ( w tej samej cenie) Frytki Amerykańskie.NYBC (1)

Dwa New York Beef Classic (685kcal) (11.90zł) w zestawach powiększonych zostały zamówione w CH Blue City w Warszawie. Już przy ocenie wysokości pudełka zacząłem być nastawiony sceptycznie do kanapki, gdyż na zdjęciu wydaje się być dużo wyższa… Nie jestem na tyle głupi by ślepo wierzyć marketingowcom amerykańskiego giganta, ale sadziłem, że zachowają chociaż pozory.

Po otwarciu pudełka duży zawód – kanapka jest niska jak Zbigniew Zamachowski, burgery są cienkie jak naleśniki, ser rozrzucony w ogromnym nieładzie, już nie wspominając o warzywach, które ładniej ułożyłby epileptyk podczas ataku. Na plus mogę zaliczyć grubość bułki, której jedynie wierzch okazał się nieco bardziej cienki niż na obrazku, średnica na oko wydaje się być podobna do tej ze zdjęcia, a sosy nie leją się gdzie popadnie.

Chrupkość warzyw na zadowalającym poziomie, niewyobrażalnie mdły sos śmietanowy zabija smak musztardy, której i tak jest niedostrzegalna ilość, przez co kanapka traci na wyrazistości. Burgery jak to burgery w maku – dosyć łykowate, zbite, bez wyraźnego smaku czy aromatu. Cheddar dobrze komponuje się z sosem śmietanowym, a całość ratują… Pikle! Bez nich ta kanapka byłaby kolejnym produktem McDonald’s, który mógłbym zgnieść w kulkę i przełknąć bez rozczulania się nad wyrazistością, której bez pikli by tam nie było  Nawet czerwona cebula jest za delikatna jak na czerwoną cebulę. Biorąc pod uwagę ogół to wszystko jest przyprawione jak przystało na tradycyjny angielski obiad – źle, niedostatecznie i bez gustu. A właściwie to chyba w ogóle.NYBC (2)

Frytki: jeden NYBC został zamówiony z frytkami amerykańskimi, a drugi ze standardowymi (tak, tymi niewiele różniącymi się wyglądem od wykałaczek). Frytki Amerykańskie pokryte są dziwną, twardą (a przez to chrupiącą), ciemną skorupą, która wygląda jak gdyby ktoś trzymał je za długo w zużytym tłuszczu – smak pozostawia wiele do życzenia. Wnętrza nie nazwałbym puszystym, a raczej tłuczonym. Sól z McDonald’s jak zwykle za słona i jest jej zbyt wiele – więcej psuje niż poprawia. Sos śmietanowy, który dodatkowo otrzymujemy do Frytek Amerykańskich jest bardzo podobny do tego w kanapce, niestety równie mdły i gęsty, dlatego wyjątkowo wybrałem ketchup, który, tak czy inaczej, niewiele uratował. Ilość frytek mogłaby policzyć na palcach obu dłoni nawet osoba po amputacji członków górnej partii ciała.NYBC (3)Podsumowując: jest to kolejna kanapka w McDonald’s, której cena zdecydowanie przewyższa jakość – standardowo mdła, nijaka, pozostawiająca zdwojone uczucie głodu. Nowe/stare Frytki Amerykańskie nie są w stanie wywołać nic więcej niż uczucie bólu zębów i dziąseł, a dodawany do nich, znany choćby z Nuggetsów, sos, nadal jest niesmaczny, zbyt gęsty i mdlący. Rozgazowana, ciepła i bez lodu Coca-Cola tylko dopełniła dzieła zniszczenia. Przynajmniej dostałem kubek. Znam lepsze sposoby by spróbować się najeść za 17.40zł.

szulff

8 Comments

  1. czytając cały tekst dochodzę do wniosku że masz z makiem jakieś problemy (konkurencyjna firma, wyrzucili cie?), nie jadłem tych burgerów, ale kazde zdanie było negatywne. Jakby wszystko tam było niedobre

    • „bezstronny” rzekłbym, tylko w jakim celu skoro opisuję tu subiektywne opinie? 🙂
      Akurat napój tego dnia podano mi bez lodu – pierwszy i jedyny do tej chwili taki przypadek, ale zdarzyło się. Mi po prostu New York Beef Classic nie smakował, więc czemu miałbym go chwalić? 🙂
      Poczytaj więcej tekstów i wtedy porozmawiamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *