Napoje|Słodkie

Doktor Pieprz (od 1885r.)

Dr.P

Któż nie kojarzy obecnego na naszych sklepowych półkach ostatnio już coraz częściej Dr.Peppera?

Jakaś część osób na pewno nie, gdyż nie jest on zbyt popularny w naszym kraju…

Bezalkoholowy napój, produkowany przez Cadbury Schweppes Americas Beverages, a rozlewany w wielu krajach po prostu przez Pepsi Co. na naszym rynku dostępny jest wyłącznie w wersji puszkowej czyli zawierającej 330ml karmelowego płynu, zamkniętego w aluminowym opakowaniu o zachęcającym kolorze, który mógłbym określić jako miedziano-bordowy metalik.

Oznaczenia na puszce dają nam do zrozumienia, że mamy do czynienia z autentyczna mieszanka 23 smaków, produkowaną w Warszawie za zgodą amerykańskiego producenta. Historia napoju, jeżeli wierzyć marketingowi, sięga 1885 roku – to dłużej niż historia Związku Radzieckiego.

To co uderza w nasze kubki smakowe, a raczej drogi oddechowe zaraz po pierwszym łyku, to niewyobrażalna ilość gazu, która atakuje ze wszystkich stron początek naszego układu pokarmowego, niemiłosiernie łaskocze i po chwili powoduje, że zaczyna nam się odbijać w częstotliwości odpowiadającej uderzeniom w hardstyle’owych hitach. Gdy pierwszy raz, kilka lat temu w Anglii piłem Dr.Peppera właśnie takim go zapamiętałem – zbyt mocno gazowanym. Lecz tym razem postanowiłem skupić się na czymś innym, a mianowicie na smaku.

Nie jest on trudny do rozszyfrowania, sam skład mówi, że pijemy niemal kopię Pepsi-Coli, z tym, że bardziej gazowaną (czy już o tym nie wspomniałem…?), z mniejszą ilością cukrów i dominującą nutą marcepanu/migdału na colowym podkładzie.

Kolejne dwie puszki wypite w naszym kraju, kupione w polskich sklepach nie zdołały zatrzeć niezbyt dobrego wrażenia jakie zostawił po sobie Doktor Pieprz jeszcze podczas pobytu w Wielkiej Brytanii… Sądzę, że może on zasmakować jakiejś części amatorów nieco innych smaków, ale nie mnie. W każdym razie nie odwodzę od próbowania go, a raczej zachęcam – może akurat Tobie zasmakuje?

szulff

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *