KFC|Napoje|Sieciówki|Słodkie

KFC Summers

Mamy czerwiec a pogoda jakby utkwiła gdzieś między odpowiednio dojrzałym październikiem i młodym listopadem. Któż nie pragnąłby już lata, wakacji, słońca, przygód, nowych znajomości i interesujących wyzwań?
Tej pory roku, w której króluje nierozwaga, odwaga i słodkie lenistwo, które nie zawsze popłacają, ale są tak kuszące, że czasem warto się zapomnieć?
Na szczęście sieć KFC postanowiła umożliwić nam spotkanie ze smakiem lata dużo wcześniej i w każdych warunkach pogodowych. W ofercie sieci pojawiły się bowiem, dwa świeże, bezalkoholowe drinki z serii Summers o smakach Mojito (6.95zł) i Pina Colada (6.95zł).KFC Summers (3)
Wydane w przezroczystych kubkach z przewiewnymi grafikami i zakryte pokrywką, w którą wetknięto czarną słomkę, zachęcają samym wyglądem, a w dobie głębokiego kryzysu upałowego, woda, która się na nich skropli powinna stać się synonimem raju i oazy po długiej wędrówce.

Jak większość z Was, drodzy Czytelnicy, zapewne już wie, Mojito to drink składający się głównie z białego rumu, limonki i mięty a Pina Colada to rum z mleczkiem kokosowym i dodatkiem ananasa. Oba obowiązkowo z kolosalnymi ilościami kruszonego lodu, bo oba to propozycje typowo letnie, mające nas, nie tylko rozluźnić, ale też orzeźwić.KFC Summers (2)

KFC Summers (1)KFC, odwzorowanie tych smaków rozpoczęło od podstawy w postaci napoju 7 Up, który w mojej opinii świetnie się do tego nadaje. Nie jest ogromnie słodki jak na napój gazowany tego typu, a dodatkowo raczy nas minimalną, wytrawną goryczką.
W przypadku Mojito, tak naprawdę samej bazy poczujemy niewiele – dodatek dwóch syropów marki Monin (Mojito oraz Lemon), ale przede wszystkim artystycznie pokrojonej, świeżej limonki i delikatnych listków mięty sprawia, że te właśnie składniki starają się zawładnąć połączeniem.
Smak całości to niekoniecznie słodka kombinacja chłodzącej mięty, wspartej kawałkami kruszonego lodu, kwaskowej, bardzo naturalnej w odbiorze limonki i lekkiej goryczki, która harmonijnie uzupełnia kompozycję. KFC Summers (4)

Pina Colada to całkiem inna bajka. Baza po raz kolejny przyjęła postać kruszonego lodu i napoju 7 Up, ale tego drugiego właściwie nie czuć, bo całość od pierwszego łyka przejmuje lekko mydlana, naturalna kokosowa nuta, bardzo udanie podbita przez (bądź co bądź) nadal egzotycznego w naszym kraju ananasa, pociętego w drobne kawałki i kwaśną cytrynę, której ilość jest tak dobrana by nie zaburzyć odbioru całości jako słodkiego, egzotycznego, ale jednocześnie dosyć lekkiego soft drinka.
W tym przypadku do pełni szczęścia zabrakło mi jedynie zblendowania napoju do postaci znanej nam z innej, letniej propozycji sieci KFC czyli Krushersów.

Tym czego obawiałem się najbardziej przy spożywaniu KFC Summers to możliwość wystąpienia syntetycznych nut przy odwzorowywaniu smaków, które mogłyby popsuć całość jak nieumiejętnie bawiące się dziecko nową zabawkę. Nic takiego na szczęście nie miało miejsca a wręcz przeciwnie, jak wspominałem wyżej, uważny Czytelniku, większość nut smakowych, składających się na charakter ogólny tych bezalkoholowych drinków była bardzo naturalna i przyjemna w odbiorze.
Gdybym miał decydować, który smak przypadł mi bardziej do gustu to postawiłbym tego dnia na Mojito, które urzekło mnie świetnym chłodkiem mięty i jednocześnie orzeźwiło kwaskową mieszanką limonki z cytryną.
Pewnie innego dnia większą ochotę miałbym na nietypowe, ale bardzo udane połączenie kokosa z ananasem, które razem tworzą uroczą parę, raczącą nas słodyczą i nietuzinkowością – tak to już bywa, że nasze gusta i zauroczenia, zamykają się często w pewnych ramach czasowych – nie trwają wiecznie, ale lubią też do nas wracać.
Zauroczenia, przygody i wyzwania jakie przyniesie ze sobą czas letni będą różne, ale gdy już lato będzie w pełni, to chciałbym by przyniosło mi KFC Summers.

P.S. Ananasa, mięte i limonkę można po wypiciu schrupać i bez problemu prowadzić po spożyciu.

Tekst jest elementem współpracy z marką KFC.

Tomek Mędrek

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *