McDonald's|Sieciówki

Tymczasem w McDonald’s


McDonald's promo marzec (1)Wiosna w kalendarzu a za oknem niestety nieco mniej przyjemnie. Bez względu na pogodę, jest to jednak ta chwila, gdy w największych sieciowych fast foodach, działających na terenie naszego kraju, nadchodzi czas na wygaszanie promocji, które obowiązywały w Święta i na początku tego roku. Pora za to na nowości, które wraz ze wzrostem słupka rtęci, podkręcą wyniki sprzedaży przed latem.
KFC częstuje nas na nowo Maxi Twistami, które bardzo sobie cenie i wdzięczny im jestem za powrót do tego znakomitego pomysłu, a dodatkowo, co wtorek, możemy spotkać się z Bogdanem.
Burger King stara się powielić serowy sukces sieci z kurczakami i wprowadza Swiss Whoppera, Swiss Wrapa i Trójkąciki (na szczęscie tylko) Serowe – na tę promocję wybieram się od jakiegoś czasu i jakoś wybrać się nie mogę, a teraz może być mi jeszcze trudniej, bo od 25.03.2015r. do akcji Wiosna! wkracza McDonald’s. Spółka z San Bernardino nie zamierza w tym roku odpuszczać i wprowadza kolejno:

Burger Szefa(12.60zł/654kcal) – zapewne znana większości z Was, kompozycja grillowanych na maśle pieczarek, wołowiny, pomidora, dwóch plastrów sera Emmentaler i sosów: majonezowego oraz musztardowego, zamknięta w bułce okraszonej toppingiem serowo-bekonowym – pojawia się ona cyklicznie od kilku lat.McDonald's promo marzec (3) Pikantny Podwójny McRoyal(12.60zł/826kcal) – jestem jak najbardziej zaciekawiony tą kanapką, bo Podwójny McRoyal, zamawiany przeze mnie w wersji Plain jest czymś na co ostatnio najchętniej wybieram się do lokali tej sieci. Wybieram wersję bez cebuli, ketchupu, pikli i musztardy, bo wtedy mięso i ser ujawniają swoją prawdziwą moc, a z wymienionymi wyżej składnikami McRoyal, zamiast być prawdziwym Ćwierćfunciakiem, staje się przerośniętym Cheeseburgerem. Kończąc te dywagacje wspomnę skład:
dwa razy mięso 4:1, standardowa bułka, czerwona cebula, pikle, jalapeno, sos Zielone Tabasco i Kanapkowy – brzmi co najmniej frapująco.McDonald's promo marzec (12)McDonald's promo marzec (16)McDonald's promo marzec (18)Dodatkowo standardowy Podwójny McRoyal(758kcal) będzie nadal sprzedawany w lokalach z tak zwaną platformą.
Kanapka Indyk(10.90zł/601kcal) z serem i pieczarkami – pierwszy od bardzo, bardzo dawna (nawet najstarsi ludzie z otyłością tego nie pamiętają), prawdziwy sandwicz w ofercie McDonald’s. Dłuższa niż szersza bułka, w środku indyk nadziewany serem (sądzę, że od tego składnika będzie zależało wiele), dalej sałata odmiany Lollo Biondo, grillowane (podobnie jak w Kanapce Szefa) na maśle pieczarki i wyglądający interesująco na papierze, sos pieprzowo-grzybowy – mam wrażenie, że może się to udać.McDonald's promo marzec (6)McDonald's promo marzec (11) Brokuły w Panierce(277kcal) podawane z sosem Śmietanowym będą dodatkiem, o którym znów nawet tu nie wspomnę – jest to jedna z najmniej smacznych a lansowanych jako super-zdrowych, przystawek w McDonald’s.

Dodatkowo wracają bardzo dobrze przyjęte i w mojej opinii naprawdę udane McFlurry Snickers(6.90zł/477kcal) a ciastkiem sezonowym będzie Malinowy Sernik(3.50zł/234kcal), na który na pewno się skuszę.

Jak widać czeka mnie i zapewne też wielu z Was, drodzy Czytelnicy, wiosna z rękami i brzuszkami pełnymi fast foodów, czego Wam i sobie, serdecznie życzę.

Tomek Mędrek

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *