Domino's|Sieciówki

Pizza Razy Dwa

Jest sobota wieczór i czas na jakąś akcję, ale dziś w klubie nie będzie bengu, bo wolimy zostać w domu. Gotować również nie mamy zamiaru, więc warto wybrać coś na ząb, bo to nie godzi się by sobotni wieczór miał okazać się tym z pokroju chudych.
Wskakujemy na PizzaPortal.pl (tym razem strona internetowa, ale są również opcje zamawiania przez aplikację postawioną na iOS, Android czy Windows Phone) i szukamy co mamy w pobliżu i co mogą nam dowieźć pod drzwi, w rozsądnej cenie – tacy już jesteśmy, pokolenie lat 90′ wychowane przez XXIw. – lubimy mieć wszystko na już i niezbyt się przy tym napocić.
PizzaPortal (1) Okazuje się, że platforma obsługuje najwięcej restauracji online w Polsce, spośród wszystkich tego typu rozwiązań. W samej Warszawie portal współpracuje z niemal 400 restauracjami (nie tylko pizzerie), a całkiem niedaleko od naszej lokalizacji zaproponował nam jeden z punktów Domino’s Pizza, w którym pracownicy przygotują nam nie tylko pizzę na grubym lub klasycznym cieście, ale też dowiozą ją w 30 minut (tak obiecują) – na słowo pisane im nie uwierzyłem, ale warto sprawdzić, więc rozpocząłem procedurę zamawiania.PizzaPortal (2) PizzaPortal (3)PizzaPortal.pl to platforma do komunikacji między klientami a lokalami czy restauracjami, założona przez Lecha Kaniuka w 2010r. System wydaje się być mocno dopracowany – na przykład wygodnym wydaje się to, że nie trzeba się logować ani rejestrować by zamówić jedzenie – mnie to cieszy, gdyż etatowym zamawiającym nie jestem i częściej spożywam na mieście niż zjadam w domu dowiezione pożywienie.

Po najechaniu na wybrany lokal pojawia się zakładka z najważniejszymi (według mnie dosyć przydatnymi) informacjami. Przechodząc do karty lokalu możemy skorzystać z kategoryzowanych opcji w menu lub rzucić okiem na wszystko rozpisane luzem. Na tym etapie rozpoczęły się burzliwe debaty w naszym czteroosobowym gronie, które dwie (tak, rozumiem, że mało, mnie też było przykro) pizze wybrać. Padło na Farmhouse(37.90zł) i klasyczną Pepperoni(38.90zł), które razem, w promocji, kosztowały nas 59.90zł(dwie pizze o średnicy 35cm). Przy zamawianiu spodobała mi się opcja zmian, które wprowadza się za pomocą odpowiedniej karty. Teoretycznie można zmienić rodzaj ciasta czy składniki, ale w praktyce ta opcja nie działała, więc o tym, że potrzebuję Pepperoni na grubym cieście, doinformowałem w komentarzu.PizzaPortal (4)

PizzaPortal (5)Już wcześniej uznałem, że dwie pizze na cztery puste brzuszki, to zdecydowanie za mało (przynajmniej dla mojego brzuszka), więc jako skromny dodatek wybrałem osiem Wingsów polanych sosem Mango Habanero(9.90zł) a do tego zestaw trzech sosów czosnkowych w pudełeczkach(4.90zł). Wpisuję resztę danych w intuicyjnym menu, które krok po kroku prowadzi do złożenia zamówienia, klikam zielony przycisk a moim oczom ukazuje się czas 73 minuty(!),
cóż?
Zawiedziony i zaskoczony to mało powiedziane, w godzinę zdążę przecież zgłodnieć tak, że powinienem zamówić kolejne dwie pizze.
PizzaPortal (6)PizzaPortal (7)PizzaPortal (8)PizzaPortal (9)PizzaPortal (10)Po chwili telefon i prośba o potwierdzenia mojego zamówienia – głównie chodziło o to co zawarłem w komentarzu (wybierałem sos do Wingsów i prosiłem o grube ciasto do Pepperoni). Ucieszyła mnie informacja, że czas dostawy będzie krótszy niż przewidywany na stronie.
Aby umilić sobie moment, który pozostał, wyszedłem do toalety. Nie zdążyłem nawet z niej wyjść a rozległ się dzwonek do drzwi – szok i niedowierzanie, nie minęło nawet 20 minut a Pani z pizzą stała w naszych drzwiach, trzymając trzy pudełka – szybko wszystkie od niej odebraliśmy, płacąc umówioną sumą gotówki, choć mogłem dla wygody zapłacić online, bo istnieje taka opcja (karta, przelew Dotpay czy Payback).

Miś Uszatek powiedziałby, że już pora na dobranoc – z całym szacunkiem, nie zgadzam się. Jak dla mnie, to idealna pora na pizzę. Skrzydełka zostawiłem na deser, więc na pierwszy ogień Pepperoni czyli okrągłe do bólu plasterki kiełbaski w liczbie podwojonej i dwa razy więcej sera. Ciasto w wersji puszystej bardzo przyjemne, zdecydowanie mniej kluchowate niż w innych sieciach, bardziej pulchne, lekkie i w rzeczy samej puszyste. Podkład w postaci sosu pomidorowego mocno neutralny, niemal w całości przykryty dodatkami – objawia się momentami lekką kwaskowatością oraz delikatnie trącając ziołami. Smak kompozycji to przede wszystkim kombinacja nieprzesadzonego ciasta, tłustawej, mięsnej kiełbaski, na której widok aż ślinka leci oraz niemałego ładunku sera mozarella Galbani, który w mojej opinii mógłby być bardziej ciągnący. Całość wypieczona w punkt i smaczna, aczkolwiek nie zachwycająca.PizzaPortal (15)

PizzaPortal (14)Farmhouse to wersja, która z tradycyjną pizzą ma niewiele wspólnego. Ktoś tu poszedł w kierunku polskiego wyobrażenia o pizzy i zaopatrzył ją w szynkę, cebulę i pieczarki. Ciasto cienkie podobnie dalekie od tradycji jak sama kompozycja – mało chrupkie, mało wypieczone, szczerze mówiąc, nieco nijakie. Szczęściem pizza broni się dodatkami, bo tak jak nie znoszę nędznej jakości wyrobów szynkopodobnych w pizzeriach, tak tutaj znajduje się pełnoprawna odmiana wędliny zwanej szynką. Cebula – ulubiony owoc Polaków, grubo ciosana, miękka, ale jeszcze chrupiąca, o zdecydowanym, mocnym, aczkolwiek nie nachalnym aromacie – upieczona podobnie jak pizza wyżej, w punkt. Pieczarki standardowo – nieco już ściemniałe, o dużej dawce aromatu, co cieszy, bowiem to najważniejszy i właściwie jedyny powód, dla którego się tam znajdują. Całość smaczna i taka swojska – tym mnie kupili.PizzaPortal (13)

PizzaPortal (12)Deser w postaci skrzydełek, szumnie zwanych wingsami, okazał się porcją czterech kawałków mid joint i czterech kolejnych drumette, obficie polanych gęstym sosem Mango Habanero. Kawałki ślicznie przyrumienione, przyprawione dosyć delikatnie, we wnętrzu soczyste i mięciutkie – mięso bez problemu odchodziło od kości, co w przypadku skrzydełek kurczaka nie zawsze jest pewnikiem. Furorę wśród moich kubków smakowych zrobił jednak sos, w którym kawałki mięsa były wręcz zanurzone – gęsta, lepka, słodka, owocowa i naprawdę pikantna mieszanka, podniosła walory smakowe nośnika tak skutecznie, że nie mogłem się oprzeć i resztki sosu skonsumowałem oblizując palce – o tak, nie sądziłem, że to powiem, ale ten kurczak był lepszy niż niektóre propozycje Pułkownika.PizzaPortal (11)

Podsumowując, zamówienie złożone przez PizzaPortal.pl, przybyło szybciej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, spożycie całości okazało się równie bezproblemowe, co samo zamawianie, a radość ze skrzydełek zwieńczyła całość niczym wisienka na torcie.

P.S. Dla tych, którzy preferują zdrowsze jedzenie bądź nie przepadają za pizzą, ekipa PizzaPortal.pl stworzyła specjalny filtr Fit na stronie, dzięki któremu można odnaleźć dania, które mnie raczej nie zainteresują. Niemniej, jest to interesująca opcja dla osób, które odżywiają się w sposób nieco inny niż ja i dlatego uważam, że warto o tym wspomnieć.

Tekst powstał przy współpracy z PizzaPortal.pl

Tomek Mędrek

You might also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *